Badania aplikacyjne kosmetyków

Ocena właściwości użytkowych kosmetyków

Badania kosmetyków na probantach

Badania aplikacyjne kosmetyków oceniają właściwości użytkowe produktów kosmetycznych. Ich celem jest stwierdzenie, czy kosmetyki spełniają swoje deklarowane właściwości oraz będą łatwe i bezpieczne w użyciu. Przeprowadzane są na grupie probantów, czyli osób, które dobrowolnie zgłaszają się do udziału w badaniu. 

Badania aplikacyjne kosmetyków realizujemy w warunkach domowych, ponieważ symulują rzeczywiste warunki stosowania produktu przez konsumentów, przez co są bardziej realistyczne. Wyniki badań aplikacyjnych mogą być wykorzystywane do poprawy właściwości użytkowych kosmetyków. 

Badanie i ocena bezpieczeństwa kosmetyków

Wiarygodna ocena bezpieczeństwa kosmetyku

Czym się odznaczamy?

Jakość

Specjaliści pracujący w Cosmetic Safety czuwają nad odpowiednią jakością wykonywania badań aplikacyjnych.

Mamy świadomość, że kosmetyk, który nie został poddany wystarczającym badaniom aplikacyjnym, może powodować podrażnienie skóry lub błon śluzowych. W takim przypadku konsument może doświadczyć nieprzyjemnych objawów, takich jak zaczerwienienie, swędzenie lub pieczenie. W skrajnych przypadkach podrażnienie może prowadzić do trwałych uszkodzeń skóry. Wiemy też, że produkt kosmetyczny, który nie został przetestowany pod kątem skuteczności, może nie spełniać swoich deklarowanych właściwości.

W takiej sytuacji konsument może nie uzyskać oczekiwanych rezultatów, a przez to rozczarować się produktem. Co więcej, kosmetyk, który nie jest łatwy w użyciu zazwyczaj powoduje frustrację podczas użytkowania. Może to skutkować zrezygnowaniem z używania produktu lub stosowaniem go nieprawidłowo, co negatywnie wpłynie na jego skuteczność lub bezpieczeństwo. Chcesz uniknąć takich sytuacji? Postaw na jakość w wykonywaniu badań aplikacyjnych kosmetyków, aby zapewnić bezpieczeństwo i satysfakcję konsumentów.

Dokładność

Specjaliści pracujący w laboratorium Cosmetic Safety przeprowadzają badania aplikacyjne kosmetyków zgodnie z zatwierdzonymi metodami oraz w kontrolowanych warunkach. 

Za każdym razem skrupulatnie weryfikujemy, czy deklaracje marketingowe znajdujące się na produktach kosmetycznych są poparte odpowiednimi i sprawdzonymi dowodami. Znajdziemy i wskażemy wszystkie niedozwolone praktyki, które wprowadzają konsumentów w błąd w zakresie właściwości danego kosmetyku.

Do badań aplikacyjnych wykorzystujemy odpowiednio dobraną grupę probantów (aby wykonać badania na probantach), czyli osób, które dobrowolnie zgłaszają się do udziału w badaniu.

Probanci są wybierani w taki sposób, aby reprezentowali różne grupy demograficzne, takie jak wiek, płeć, rodzaj skóry i styl życia. Badania na probantach przeprowadzane są w warunkach domowych, dzięki temu możemy stwierdzić czy w trakcie stosowania produktu kosmetycznego wystąpiły podrażnienia skóry lub błon śluzowych. 

Dokładne badania aplikacyjne kosmetyków pomagają też w poprawie właściwości użytkowych kosmetyków. Dzięki nim można mieć pewność, że wyniki badań są wiarygodne, a kosmetyki łatwiejsze i przyjemniejsze w użyciu. Natomiast deklaracje marketingowe zawarte na etykiecie potwierdzone dokładnymi badaniami.

Badania w warunkach domowych

Badania aplikacyjne kosmetyków można przeprowadzać w różnych warunkach, w tym w warunkach laboratoryjnych i w warunkach domowych.

Uważamy, że badania w warunkach domowych są bardziej realistyczne, ponieważ symulują rzeczywiste warunki stosowania produktu przez konsumentów.

W przypadku badań aplikacyjnych kosmetyków przeprowadzanych w warunkach domowych, probanci otrzymują produkt do testowania i są proszeni o stosowanie go zgodnie z instrukcją przez określony czas. 

W trakcie trwania badania, mają oni także wypełniać kwestionariusze, w których oceniają właściwości użytkowe produktu. Oprócz kwestionariuszy, można wykorzystywać również inne metody, takie jak:

  • ocena stanu skóry przez lekarza dermatologa lub kosmetologa,
  • ocena skuteczności produktu przez specjalistów z dziedziny kosmetologii,
  • ocena stopnia zadowolenia konsumentów za pomocą ankiet lub wywiadów.

Dzięki badaniom aplikacyjnym kosmetyków przeprowadzanym w warunkach domowych możemy uzyskać wiarygodne informacje o właściwościach użytkowych produktu i upewnić się, że produkt jest bezpieczny i skuteczny w użyciu.