Opracowanie procentu naturalności kosmetyków

Stosujemy standardy wyznaczone normami

Procent naturalności kosmetyków - ISO 16128

Procent naturalności kosmetyków obliczamy wg normy ISO 16128, która definiuje pojęcia dotyczące składników naturalnych oraz pochodzenia naturalnego. 

Dzięki wejściu w życie normy ISO 16128 możliwe jest opracowanie procentu naturalności lub procentu pochodzenia naturalnego kosmetyku bez konieczności przeprowadzania kosztownego i często długiego procesu certyfikacji przez zewnętrzne jednostki certyfikujące. Ponadto żaden ze składników dopuszczonych do użycia w kosmetykach nie dyskwalifikuje produktu w ocenie naturalności, jedynym skutkiem stosowania cieszących się złą sławą surowców będzie w tym przypadku obniżenie procentu naturalności/pochodzenia naturalnego.

Staranna i rzetelna ocena składu kosmetyków

Pracujemy w oparciu o międzynarodowe standardy

Czym się odznaczamy?

Jakość

Podczas opracowania procentu naturalności kosmetyków zapewniamy usługi zgodne z międzynarodowymi standardami, w tym przypadku z normą ISO 16128.

Oznacza to, że stosowana przez nas metodyka jest precyzyjna, wiarygodna i uznawana na arenie międzynarodowej. Natomiast proces oceny jest przejrzysty, zyskujesz więc pewność, że otrzymujesz rzetelne i obiektywne wyniki. A przy tym eliminujesz potrzebę przeprowadzania długiego i kosztownego procesu certyfikacji przez zewnętrzne jednostki certyfikujące, co jest korzystne zarówno pod względem finansowym, jak i logistycznym.

Dzięki potwierdzeniu naturalności produktów zgodnie z uznawaną normą, jako producent, możesz budować większe zaufanie wśród świadomych konsumentów, którzy coraz częściej poszukują produktów naturalnych i ekologicznych. A co więcej, posiadanie potwierdzonej informacji o procentowej zawartości składników naturalnych w produkcie może być kluczowym elementem strategii marketingowej i komunikacji marki, w której podkreślisz zaangażowanie w produkcję naturalnych i bezpiecznych kosmetyków.

Dokładność

Rygorystycznie przestrzegamy wytycznych i kryteriów określonych w normie ISO 16128, a co za tym idzie, stosujemy odpowiednie metodologie i procedury w procesie oceny kosmetyków, aby wyniki były zgodne z międzynarodowymi standardami. 

Minimalizuje to błędy pomiarowe i niepewność w procesie oceny. A przy tym oznacza, że wyniki naszych badań kosmetyków są powtarzalne i wiarygodne, wolne od subiektywnych ocen i zewnętrznych wpływów.

Aby precyzyjnie wyliczyć procent składników naturalnych i pochodzenia naturalnego w produkcie, stosujemy także rzetelne rozróżnianie między składnikami naturalnymi, pochodzenia naturalnego, a tymi, które są syntetyczne. Wymaga to od nas ciągłego aktualizowania wiedzy zgodnie z najnowszymi badaniami i trendami w branży kosmetycznej. Wiemy jednak, że to umożliwi jak najbardziej aktualną i relewantną ocenę, dlatego trzymamy rękę na kosmetycznym pulsie.

Doświadczenie

Opracowanie procentu naturalności kosmetyków przy pomocy specjalistów Cosmetic Safety przyniesie wiele korzyści. 

Konsumenci coraz częściej poszukują produktów naturalnych i ekologicznych - opracowanie procentu naturalności kosmetyków może pomóc w budowaniu zaufania i lojalności wśród nich. Co równie ważne, na coraz bardziej konkurencyjnym rynku, gdzie wiele firm kosmetycznych oferuje produkty naturalne, opracowanie procentu naturalności kosmetyków może pomóc w poprawie konkurencyjności Twojej firmy i wyróżnieniu produktów na rynku. Potwierdzoną informację o procentowej zawartości składników naturalnych w produkcie możesz wykorzystać w strategii marketingowej i komunikacji marki oraz wokół niej budować przekaz, który będzie stanowił Twój wyróżnik.

Doświadczeni specjaliści Cosmetic Safety pomogą w opracowaniu procentu naturalności kosmetyków - obliczymy procent naturalności lub procent pochodzenia naturalnego kosmetyku zgodnie z normą ISO 16128. A następnie dostarczymy wiarygodne i obiektywne wyniki oceny. Pomoże to Twojej firmie w budowaniu zaufania i lojalności konsumentów, wyróżni na tle konkurencji, a także umożliwi stosowanie wiarygodnych komunikatów marketingowych, które potwierdzisz rzetelnymi badaniami.