Badania fizykochemiczne kosmetyków

Sprawdzimy jakość produktu kosmetycznego

Testy fizykochemiczne produktów kosmetycznych

Badania fizykochemiczne pozwalają określić właściwości produktu, czyli m.in. barwę, zapach, konsystencję, gęstość oraz pH, a także potwierdzają zgodność ze specyfikacją produktu gotowego. W trakcie badania można oznaczyć także zawartość metali ciężkich, kwasowość, profil kwasów tłuszczowych czy zawartość wody.

Takim badaniom poddawany jest każdy typ kosmetyku, jednak ich dobór zależy od rodzaju produktu, jego składu oraz formy podania. Badania fizykochemiczne pomagają określić jakość produktu, są także pierwszym etapem badania stabilności kosmetyków oraz ich kompatybilności z opakowaniem.

Gwarancja najwyższej staranności

Dostarczamy rzetelne i wiarygodne badania

Czym się odznaczamy?

Jakość

Najwyższa jakość świadczonych usług to u nas standard. Badania fizykochemiczne kosmetyków mają potwierdzić ich bezpieczeństwo, skuteczność i stabilność działania. Określają czy kosmetyk jest bezpieczny dla zdrowia.

Nie stosowanie odpowiednich standardów pracy może sprawić, że do obiegu trafią produkty, które mogą powodować podrażnienia, alergie lub inne problemy zdrowotne. Rzetelna ocena pH, zawartości substancji aktywnych czy trwałości kosmetyku, jest istotna, ponieważ ma to bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo i skuteczność produktu.

Niewłaściwe pH może powodować podrażnienia skóry lub błon śluzowych, a niewystarczająca trwałość może prowadzić do zmian w składzie produktu, które mogą negatywnie wpłynąć na jego właściwości. W laboratorium Cosmetic Safety badania przeprowadzą wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści, którzy mają dostęp do najlepszego sprzętu. Dzięki temu możesz liczyć na rzetelne i wiarygodne wyniki, które pozwolą na osiągnięcie sukcesu sprzedażowego w Polsce i na rynkach krajów Unii Europejskiej.

Dokładność

Dokładność w przeprowadzaniu badań kosmetyków jest wartością priorytetową. Dlaczego? Ponieważ nadrzędnym celem naszego działania jest zapewnienie konsumentom bezpieczeństwa.

W końcu kosmetyki mają kontakt ze skórą, włosami, paznokciami, wargami, zębami, ale też z  jamą ustną czy z zewnętrznymi narządami płciowymi, muszą więc być pewne. Poza tym, wiemy, jak ważne jest, aby kosmetyk, który sprzedawany jest w drogerii nie obiecywał niesamowitych efektów, tylko realnie je zapewniał.

Jeżeli jego celem jest ochrona, upiększanie, poprawa zapachu ciała, ale też utrzymanie  w czystości oraz w dobrym stanie to naszym zadaniem jest potwierdzenie tych właściwości badaniami. Sprawdzamy nie tylko skład surowcowy, ale także ich odpowiedni dobór, ponieważ mamy świadomość, że stanowi to o funkcjonalności i bezpieczeństwie produktu. Dzięki temu mamy pewność, że preparat nie stanowi zagrożenia dla zdrowia konsumentów.

Najnowszy sprzęt

Dostęp do najnowocześniejszego sprzętu daje gwarancję rzetelnego i wiarygodnego wyniku badań. Odpowiednie i wydajne urządzenia zapewnią wyniki, które są powtarzalne oraz umożliwią szybkie wykonywanie badań.

W przeciwnym wypadku uzyska się niedokładne wyniki, które mogą prowadzić do błędnych wniosków lub stanowić podstawę do powtórzenia badań. Dla nas praca na urządzeniach i produktach sprawdzonych i renomowanych producentów to pewność, że badania wykonane są precyzyjnie, a przez to z najwyższą dokładnością.

Badania fizykochemiczne wykonuje się, aby sprawdzić i potwierdzić zakładane przez producenta właściwości kosmetyku, a także ocenić jego jakość. Oprócz oceny organoleptycznej określającej stan skupienia, zapach, barwę oraz strukturę produktu, wykonujemy także pomiar pH za pomocą pehametrów, lepkości przy użyciu wiskozymetru czy gęstości, do czego używamy gęstościomierza lub wagi i piknometru. Używane urządzenia są na tyle precyzyjne, że jesteśmy pewni uzyskanych wyników. Przez co mogą one stanowić podstawę do dalszej analizy.

Badania fizykochemiczne kosmetyków wykonuje się, aby sprawdzić i potwierdzić zakładane przez producenta właściwości kosmetyku, a także ocenić jego jakość.

Oprócz oceny organoleptycznej określającej stan skupienia, zapach, barwę oraz strukturę produktu, wykonujemy także pomiar pH za pomocą pehametrów, lepkości przy użyciu wiskozymetru czy gęstości, do czego używamy gęstościomierza lub wagi i piknometru.

Używane urządzenia są na tyle precyzyjne, że jesteśmy pewni uzyskanych wyników. Przez co mogą one stanowić podstawę do dalszej analizy.